Wraz z nadejściem wiosny, przedszkolaki czynnie włączyły się w stworzenie grupowego kącika przyrodniczego. W sali Biedronek zrobiło się zielono (: A to za sprawą roślin, które dzieci samodzielnie zasadziły. Na parapecie zagościły fasola, rzeżucha i owies. Przygotowania do założenia hodowli rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie co jest potrzebne, aby rośliny pięknie rosły i jak należy o nie dbać. Na początku dzieci zasiały owies i rzeżuchę. Następnie zabraliśmy się do założenia hodowli fasoli. Dzieci zapoznały się ze stadiami rozwoju fasoli oraz warunkami dobrego wzrostu rośliny. Aktywnie wzięły udział w umieszczeniu ich w słoiku na gazie. Na koniec obficie podlały je i umieściły na parapecie. Z niecierpliwością czekały, aż fasolki zaczną kiełkować i puszczać korzonki. Przedszkolaki codziennie bacznie obserwowały zmiany zachodzące
w hodowli rośliny. Gdy roślinki podrosły, dzieci przesadziły je do ziemi i zabrały do domów. Biedroneczki obiecały, że będą o roślinki dbać i obserwować ich dalszy rozwój.

Małgorzata Reksulak
Małgorzata Witkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *