Dzieci uwielbiają książki, lubią je oglądać i słuchać dorosłych, gdy czytają im bajki, dlatego też wiek przedszkolny jest bardzo dobrym momentem na rozwijanie u najmłodszych zainteresowań czytelniczych. Nasze Żuki długo czekały na wizytę w bibliotece i wreszcie się udało. We wtorek, 22 marca wybraliśmy się do osiedlowej biblioteki. Naszą grupę powitały Panie Emilka, Gosia i Ela. Podczas wizyty okazało się, że część naszych przedszkolaków to stali bywalcy biblioteki przy ulicy Chryzantem. Na zajęciach dzieci dowiedziały się czym różni się biblioteka od księgarni oraz co trzeba zrobić, aby wypożyczyć książkę. Dzieci dowiedziały się też, że w bibliotece można wypożyczyć czasopisma i nagrania muzyczne oraz że często odbywają się tam spotkania z pisarzami. Żuki doskonale wiedziały w jaki sposób należy dbać o książki czym bardzo wszystkim zaimponowały. Gabrysia, Filip i Mikołaj zostali nawet wyróżnieni książkowym upominkiem. Podczas wizyty dzieci słuchały wierszyków czytanych przez Panią Elę, wspólnie śpiewaliśmy wiosenne piosenki, a na koniec każde z dzieci otrzymało zakładki do książek. Wizyta była bardzo udana i już nie możemy doczekać się kolejnej.

Paulina Domagała

Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *