W drugiej połowie października dzieci z grupy Żuków omawiały tematykę związaną z jesiennymi przygotowaniami zwierząt do zbliżającej się zimy. Przedszkolaki poznały wiele ciekawostek na temat zwyczajów jeży, niedźwiedzi i wiewiórek. Żuki dowiedziały się w jaki sposób zwierzęta te chronią się przed nadchodzącą zimą, jak nazywają się ich domki oraz co jest ich przysmakiem. Przedszkolaki rozpoznawały zwierzęta po śladach, przeliczały, dzieliły wyrazy na sylaby, naśladowały sposób poruszania się wybranych zwierząt, a nawet budowały gawrę oraz domki z jesiennych liści w ogrodzie przedszkolnym. Do zabaw plastycznych wykorzystaliśmy też ziemniaki, z których zrobiliśmy kolczaste jeże. Nie zabrakło również zabaw muzyczno – ruchowych takich jak ,,Stary niedźwiedź”, czy też pląsów do utworu ,,Ruda wiewiórka”. 


Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *