Pod koniec kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do słonecznej Grecji. Dzieci odszukiwały na mapie Europy położenie Grecji, a także uczyły się kilku prostych słów w języku greckim. Dzięki zdjęciom i filmikom przedszkolaki na chwilę mogły przenieść się do ciepłej Grecji. Zwiedziły Ateny, Świątynie Posejdona oraz Akropol z Partenonem. Miały również możliwość podziwiania pięknych widoków i mogły zachwycać się różnorodnością faunę i flory w tym rejonie świata. Nie zabrakło garści historii, zapoznania z greckimi bogami, a także z dziedzinami, których odkrycie zawdzięczamy starożytnym Grekom. Wszystkie grupy wykonały pracę plastyczną związaną z omawianym krajem. W niektórych oddziałach odbyła się olimpiada z różnymi dyscyplinami sportowymi. Tego dnia nie mogło zabraknąć wspólnej zabawy przy tradycyjnym greckim tańcu – Zorbie. Nasze wspaniałe kucharki na ten specjalny dzień przygotowały pyszne dania greckie.