5 listopada obchodzony jest Dzień Postaci z Bajek. Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak  i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta.

Tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą  krainę bajkowych postaci. Mogliśmy podziwiać pięknie przebrane stroje dzieci. Nie zabrakło:  księżniczek, spidermanów, pirata, policjanta, Elsy, czy pszczółki Mai i Gucia oraz wielu innych bajkowych postaci.

Najmłodsze przedszkolaki słuchały tego dnia bajek czytanych przez p. Małgosię, wykonały Czerwonego Kapturka oraz oglądały teatrzyk cieni z bajkowymi postaciami w roli głównej. Były też tańce z balonami i zabawy muzyczne, które Misiaki uwielbiają.

W grupie Żuków i Biedronek odbył się Bal. Wypowiadając zaklęcie: ,,Garstka fantazji, szczypta radości, niech ta grupa w krainie baśni zagości”, wyruszyliśmy w podróż do ,,Zaczarowanej krainy baśni”. Dzieci rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie,  Były także konkursy zręczne z jabłkiem w roli głównej. Na koniec przedszkolaki obejrzały bajkę  pt ,,Sąsiedzi”. Było dużo tańców i dużo dobrej zabawy.

Sowy, Zajączki i Wiewiórki postanowiły wspólnie celebrować to małe święto. Dzieci brały udział w zabawach i konkurencjach związanych z bajkami. Starszaki tańczyły z balonami i świetnie się przy tym bawiły. Na koniec dzieci obejrzały bajki z udziałem Reksia i Sąsiadów.

Dla wszystkich przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń.