W ostatnim tygodniu stycznia dzieci z grupy Sówek rozmawiały o tym, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i lodzie.  
Sowy doskonale wiedzą, że: 

– Na sankach zawsze zjeżdżamy nogami do przodu, w miejscu dobrze widocznym i wolnym od jakichkolwiek wystających ze śniegu przedmiotów! 
– Nie bawimy się w pobliżu ulic! 
– Nie wolno jeździć na łyżwach na zamarzniętym jeziorze! 
– Śnieżkami nigdy nie celujemy w jadące samochody! O wypadek nie trudno!   
– Nie należy celować śnieżkami w twarz drugiej osoby! 
– Zakładamy odpowiednie ubranie na zimowe zabawy. 

Zimą można się świetnie bawić – lepić bałwany, rzucać śnieżkami, jeździć na sankach, łyżwach i nartach. Ale żeby zabawa skończyła się dobrze, należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.  Zimą szczególnie!  

Choć na dworze śniegu było mało, u nas w sali zrobiło się całkiem biało. A to za sprawą zimowych prac plastycznych oraz sztucznego śniegu, który dzieci zrobiły wspólnie z p. Małgosią. Zabawa była bardzo udana, dzieci lepiły ze śniegu bałwanki, śniegowe kule i inne budowle według własnego pomysłu. Oprócz zabawy sztucznym śniegiem dzieci malowały zimowy krajobraz „puszystą farbą”, którą samodzielnie zrobiły, rysowały śniegowe gwiazdki
oraz wykonały wesołe bałwanki z tekturowych rolek.

Małgorzata Reksulak,
Maja Lenarczyk 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *