02 lutego odbyły się w naszej grupie kolejne zajęcia edukacyjne dotyczące higieny. Tym razem rozmawialiśmy o czystości rąk. Na początku omówiliśmy sobie różne sytuacje, w których należy myć ręce, a także przypomnieliśmy sobie prawidłowy sposób mycia rąk. Pomogły nam w tym historyjki obrazkowe, które sobie wspólnie opowiedzieliśmy
i ułożyliśmy we właściwej kolejności. Poznaliśmy też różne wierszyki związane z omawianym tematem, które wykorzystaliśmy do zabaw ruchowych i dźwiękonaśladowczych. Następnie porównaliśmy rozpuszczalność mydła
w wodzie zimnej i ciepłej oraz wykonaliśmy figurkę „Mydłomena” – bohatera, który walczy z brudem i zarazkami.
Na koniec sprawdziliśmy czy wszystko dobrze zapamiętaliśmy i umyliśmy ręce postępując według instrukcji.

Aneta Czaplińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *