W drugiej połowie października w grupie Zajączków i Wiewiórek poruszana była tematyka związana z bezpieczeństwem. Dzieci przypomniały sobie w jaki sposób prawidłowo przechodzić przez ulicę, nazywały poszczególne znaki drogowe, podawały numery alarmowe oraz wykonywały różne prace plastyczne, które pomogły im jeszcze lepiej przyswoić zdobytą wiedzę. Oczywiście finalnie przyszedł czas na sprawdzenie tej wiedzy w praktyce, czyli spacer na najbliższe skrzyżowanie.
Podczas spaceru dołączyły do nas dzieci z grupy Biedronek, które też chciały pokazać jak dobrze zapamiętały zasady dotyczące bezpieczeństwa. Wszystkie trzy grupy egzamin zdały bezbłędnie🙂 Dzieci dokładnie wiedziały w jaki sposób prawidłowo przejść przez ulicę oraz opowiadały
co oznaczają poszczególne znaki udowadniając tym samym, że są naprawdę bezpiecznymi przedszkolakami 🙂

Karolina Janowska
Dorota Żułtowska


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *