W tym roku dzieci z grupy Sów uczestniczą w programie edukacyjnym ,,Czyściochowe przedszkole” organizowanym przez firmę Rossmann. Głównym celem programu jest  kształtowanie u dzieci potrzeby dbania o higienę osobistą.Naszym pierwszym tematem było mycie zębów. Przedszkolaki zapoznały się  z podstawowymi zasadami dbania o higienę jamy ustnej. Dowiedziały się jak często myć zęby i dlaczego jest to takie ważne.  Na zajęciach zapoznaliśmy się z budową układu pokarmowego, z zasadami żywienia wpływającymi na stan zębów oraz dowiedzieliśmy się co wpływa negatywnie na nasze zęby. W tym celu przeprowadziliśmy doświadczenie z jajkami, po przeprowadzeniu którego Sowy wiedzą już, że kwas niszczy szkliwo.  

Małgorzata Reksulak 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *