W dniu 04.11.2020 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty-„ Łódką po Łodzi”. Warsztaty te powstały w ramach współpracy z Pm 206 w Łodzi. W tym roku jesteśmy współuczestnikami tworzącymi część całości XX Festiwalu Sztuki Małego Dziecka p.t „Łódź” . Dzieci z grupy Wiewiórek i Sów aktywnie uczestniczyły na terenie naszego przedszkola w warsztatach o Łodzi .

Warsztaty rozpoczęły się od powitania uczestników oraz zapoznania ich z tematem przewodnim spotkania. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy przy piosence –„Statek z bananami” . Następnie dzieci wylosowały numerki , które przydzielały je do oznaczonych numerami stolików-stacji.

Stacja 1 -„Godło” – barwienie soli (tła godła) przy pomocy plastikowych pipetek.

Stacja 2 – „Szukamy znanych miejsc”

Odszukiwanie wskazanych na zdjęciach miejsc/postaci. Poszukiwane miejsca ukrytego są pod kaszą manną.

Stacja 3 – „Łowimy rybki”

Wykonanie z papieru orgiami rybki. Łowienie przy pomocy wędek z magnesami stworzonych wcześniej rybek.

Stacja 4 – „Bajkowa Łódź”

Kalkowanie charakterystycznych dla Łodzi postaci bajkowych. Kolorowanie przekalkowanej samodzielne kopi rysunku

Stacja 5 – „Puzzle XL”

Składanie w całość pociętych ilustracji herbu Łodzi. Przyklejanie na kartkę ułożonego przez siebie herbu Łodzi. Wspólnie układanie dużych, kolorowych puzzli XL z herbem naszego miasta.

Stacja 6 – „Łódka po Łodzi”

Wykonanie wspólnej pracy plastycznej.

Wyklejanie małych łódek sznurkiem. Przyklejanie łódeczek na wielkiej łodzi, narysowanej na szarym papierze. Wypełnianie konturów żagla wacikami kosmetycznymi, doklejanie fal z bibuły, według własnego pomysłu.

Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały dyplomy. Spotkanie uważamy za udane.

Katarzyna Twardowska,
Małgorzata Reksulak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *