,, Krótkie nóżki, długi ryjek,
całe ciało kolce kryją,
czy już wiesz,
jak nazywa się ten mały zwierz?
To…. Jeż

10 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jeża, dlatego też w czwartek dzieci z grupy Zajączków postanowiły poznać bliżej to małe stworzenie. Przedszkolaki dowiedziały się, co lubią jeść jeże, w jaki sposób przygotowują się do zimy oraz że jeż z jabłkiem na grzbiecie to mit. Podczas wspólnych zabaw nie mogło zabraknąć znanej i lubianej przez wszystkie dzieci zabawy ,,Na dywanie siedzi jeż”. Zajączki wykonały też swoje własne jeże z połówek jabłek a dodatkowo dwa duże jeże z dyni. Gdy przyszedł czas na zabawę w ogrodzie dzieci zrobiły dla małych jeżyków niespodziankę budując im domki z liści i gałęzi. Zajączki dowiedziały się tego dnia, że warto dbać o te małe kolczaste ssaki, ponieważ ich gatunek grozi wyginięciem.

Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *