W czwartek, 10 listopada naszą grupę odwiedziła mama Kalinki, aby opowiedzieć dzieciom czym zajmuje się na co dzień. Pani Jagoda z zawodu jest stomatologiem, a dokładnie zajmuje się leczeniem wad zgryzu. Pani Jagoda przypomniała dzieciom w jaki sposób właściwie dbać o zęby, czyli jak często je myć i w jaki sposób robić to prawidłowo. Mama Kalinki opowiedziała przedszkolakom co należy jeść, aby zęby były zdrowe oraz za pomocą angielskiej piosenki pokazała wszystkim jak szkodliwy wpływ ma cukier na nasze zęby. Zajączki oglądały aparaty ortodontyczne wykonane przez naszego Gościa, a na koniec wykonały razem z Panią Jagodą eksperyment na jajku mający na celu pokazanie jak fluor pomaga naszym zębom
w walce z cukrem.
Bardzo dziękujemy mamie Kalinki za poświęcony czas oraz za chęć podzielenia się

swoją wiedzą z dziećmi 🙂


Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *