W piątek, 10 listopada dzieci z grupy Wiewiórek i Sów wybrały się do zaprzyjaźnionej biblioteki przy ul. Chryzantem, gdzie wzięły udział w eliminacjach do konkursu organizowanego przez Fundację Kamena. Konkurs związany był z twórczością Juliana Tuwima. Podczas eliminacji dzieci rywalizowały w kilku konkurencjach. Pierwsza konkurencja polegała na śledzeniu tekstu najpopularniejszego wiersza Juliana Tuwima ,,Lokomotywa”. Przedszkolaki miały za zadanie odgadnąć, w którym momencie wiersza, który był czytany przez lektora wkrada się błąd. Kolejne zadanie polegało na wysłuchaniu wiersza ,,Ptasie radio” i narysowania jak największej ilości ptaków, które oczywiście musiały spełniać określone kryteria. Nie zabrakło też puzzli
oraz odgadywania tytułu wiersza na podstawie wylosowanej ilustracji. Na koniec dzieci zaprezentowały mimiczną inscenizację do wiersza ,,Słoń Trąbalski”. Obie grupy spisały
się rewelacyjnie otrzymując mnóstwo punktów w postaci słodkich cukierków,
ale przede wszystkim uzyskując awans do półfinałów, które odbędą się już niedługo.
Wiewiórki i Sowy GRATULACJE!!!

Karolina Janowska
Dorota Żułtowska
Anna Ziółek – Włodarczyk
Joanna Owczarek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *