30 listopada dzieci z grupy Sów wybrały się do Biblioteki Miejskiej w Łodzi gdzie odbył się kolejny etap konkursu Igraszki z Kamena. Tym razem w konkurencji POPRAWIANKI, mieliśmy za zadanie poprawiać wiersz pt. ‚Rzepka’, a do przedstawienia był wiersz pt. ‚Abecadło’.
Ponadto odgadywaliśmy tytuł wiersza na podstawie puzzli, które dostaliśmy do ułożenia, losowaliśmy także charakterystyczne rysunki i musieliśmy powiedzieć z jakim wierszem kojarzy nam się ten obrazek, a ostatnia konkurencja polegała na narysowaniu jak największej ilości rybek w czasie kiedy pan Stanisław czytał wiersz o Panu Maluśkiewiczu. Za każda konkurencję można było zebrać odpowiednią ilość cukierków – my zebraliśmy ich aż 57 🙂. Kilkoma punktami inne dzieci były od nas lepsze i tym razem zajęliśmy w konkursie Igraszki z Kameną trzecie miejsce 🙂
Jednak bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w tych rywalizacjach i zapoznać się
z twórczością Juliana Tuwima 🙂
Ten dzień wspominamy bardzo miło, ponieważ największą atrakcją było to, że do biblioteki jechaliśmy autobusem MPK 🙂 To była podróż pełna przygód! 🙃
Dla wszystkich Sówek serdeczne gratulacje 🙂

Joanna Owczarek
Anna Ziółek-Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *