W trzecim tygodniu października dzieci z grupy Sów rozmawiały o tym „Co z czego powstaje?”. Przedszkolaki poznały różne rodzaje mąki – w tym te najbardziej wartościowe, różne rodzaje zbóż, poznały etapy powstawania pieczywa
„od kłosa do rogala”, nazywały i wskazywały różne rodzaje pieczywa. Na koniec rozmawialiśmy o piekarni i piekarzu. 

Po części teoretycznej, przyszedł czas na część praktyczną 🙂 Sowy zamieniły się w piekarzy. Najpierw dzieci wykonały ciasto z masy solnej. Odmierzały składniki, określały ich cechy charakterystyczne, łączyły je zgodnie z instrukcją słowną. Ugniataniem ciasta zajęła się p. Małgosia 🙂 Następnie ulepiły różne rodzaje pieczywa, które po wyschnięciu (następnego dnia) malowały farbami.  Przedszkolne „wypieki” prezentowały się smakowicie

Małgorzata Reksulak,
Maja Lenarczyk 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *