W trzecim tygodniu października dzieci z grupy Sów rozmawiały o tym „Co z czego powstaje?”. Przedszkolaki poznały różne rodzaje mąki – w tym te najbardziej wartościowe, różne rodzaje zbóż, poznały etapy powstawania pieczywa
„od kłosa do rogala”, nazywały i wskazywały różne rodzaje pieczywa. Na koniec rozmawialiśmy o piekarni i piekarzu. 

Po części teoretycznej, przyszedł czas na część praktyczną 🙂 Sowy zamieniły się w piekarzy. Najpierw dzieci wykonały ciasto z masy solnej. Odmierzały składniki, określały ich cechy charakterystyczne, łączyły je zgodnie z instrukcją słowną. Ugniataniem ciasta zajęła się p. Małgosia 🙂 Następnie ulepiły różne rodzaje pieczywa, które po wyschnięciu (następnego dnia) malowały farbami.  Przedszkolne „wypieki” prezentowały się smakowicie

Małgorzata Reksulak,
Maja Lenarczyk 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *