W drugiej połowie października tematyka jaką omawialiśmy w grupie Misiów dotyczyła jesiennej pogody. Dzieci słuchały odgłosów deszczu, dowiedziały się czym różni się burza od mżawki, aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, przeliczały kropelki oraz eksperymentowały z wodą. Przedszkolaki dowiedziały się jaką rolę pełni woda w życiu człowieka i jak ważny dla przyrody jest deszcz. Największą atrakcją były jednak dla maluchów zabawy z instrumentami, kiedy to grając na bębenku, kołatce, tamburynie, trójkącie, flecie, trąbce, talerzach i grzechotce dzieci naśladowały burzę oraz delikatnie padający deszcz, a przy okazji poznały nazwy i brzmienie wielu instrumentów.

Karolina Janowska

One Reply to “Jesienne zabawy z deszczem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *