W maju dzieci z grupy Biedronek, Zajączków, Wiewiórek i Sów wybrały się do najstarszego
w naszym mieście Parku Źródliska, w którym znajduje się miejsce pełne ciepła i niezwykłej egzotyki, miejsce, w który na chwilę możemy przenieść się do ciepłych stref klimatycznych. Mowa oczywiście o Łódzkiej Palmiarni. W środku dzieci mogły zobaczyć niezwykłą kolekcję roślin, kaktusów, sukulenków, niektórych kwiatów i ich owoców, m.in. palmy, z których najstarsze mają nawet 150 lat, bananowce, bambusy i figowce, storczyki, begonie, paprocie, a nawet rośliny owadożerne. Przedszkolaki mogły podziwiać i karmić żółwie wygrzewające się pod specjalnymi lampami oraz akwaria pełne rybek. Podczas wycieczki każdy mógł pooddychać ciepłym, wilgotnym powietrzem i chociaż przez chwilę poczuć się jakby był w egzotycznym kraju. Niesamowita przyroda zrobiła ogromne wrażenie zarówno na dzieciach jak i na paniach.
Na koniec spacerowaliśmy po ogrodzie dydaktycznym, gdzie nie brakowało pięknych roślin.

Karolina Janowska
Małgorzata Witkowska
Joanna Owczarek
Dorota Żułtowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *