W czerwcu, w ramach realizacji projektu ,,Śladami łódzkich bajek”, dzieci z dwóch najstarszych grup wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu ostatnich już dwóch pomników. Pierwszy pomnik, który udało nam się zobaczyć to pingwina Pik-Poka. Rzeźba stoi przed Aquaparkiem „Fala”.
Nie wszystkie dzieci jednak pamiętały, że nosił on różowy szalik. Kolejnym pomnikiem była rzeźba Maurycego i Hawranka, bohaterów bajki Se-ma-fora. Można ją zobaczyć przed wejściem do łódzkiego ZOO.

Wycieczka była naszym podsumowaniem projektu. W czasie trwania roku szkolnego udało nam się zobaczyć wszystkie dziesięć rzeźb postaci z bajek. Szlak pokonany, wszyscy byli bardzo dzielni. Szukanie bohaterów okazało się rewelacyjną zabawą. Polecamy wszystkim taką wyprawę. Nawet wycieczka do miasta może być ciekawa i sprawić wielką frajdę dzieciakom.
My wspominamy ją z uśmiechem na twarzy.

Brawo Wiewiórki i Sówki!

Dorota Żułtowska
Karolina Janowska
Anna Ziółek- Włodarczyk
Joanna Owczarek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *