17 czerwca dzieci z grup Wiewiórek i Sówek wybrały się na wspólną i zarazem ostatnią już wycieczkę do łódzkiego ZOO. Dzieci przed wyjazdem przypomniały sobie zasady bezpiecznego podróżowania i zachowania w czasie wycieczki. Przedszkolaki z niecierpliwością i mocno podekscytowane zastanawiały się jakie zwierzęta zobaczą. Główną atrakcją był podwodny tunel o długości 26 metrów, w którym podziwiać można było1300 gatunków zwierząt i roślin morskich, w tym ryb, rekinów, płaszczek i rafę koralową. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta, w tym największego w Europie słonia indyjskiego oraz najdłuższego krokodyla, który mierzył aż 5m 15cm i był naprawdę ogromny! Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcja przyrody. Pobyt w ZOO dostarczył przedszkolakom wiele radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Wszyscy dzielnie przemierzali alejki pomiędzy klatkami, zachwycając się spotkanymi zwierzętami. Wycieczkę zakończyliśmy lodami. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Bogatsi o wiele cennych informacji przyrodniczych i niezapomnianych wrażeń z dna morskiego.

Dorota Żułtowska
Karolina Janowska
Anna Ziółek- Włodarczyk
Joanna Owczarek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *