W ramach cyklu zajęć „Poznajemy różne regiony Polski” razem z przedszkolakami „przenieśliśmy się” na Pomorze.
Dzieci miały okazję bliżej przyjrzeć się ciekawym miastom nad Bałtykiem. Jednak, aby to uczynić musieliśmy przepłynąć rejs statkiem przy znanej melodii „Piratów z Karaibów” i uważać by nie wypaść 😉 Naszym pierwszym przystankiem było Trójmiasto. Podziwialiśmy ilustracje pięknych widoków i zabytków Gdańska, Gdyni oraz Sopotu.
Następnie odwiedziliśmy Władysławowo, gdzie oglądaliśmy m. in. Zatokę Pucką oraz Port Rybacki.
Ostatni był Hel i popularne Fokarium. Przy okazji dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o morskich zwierzętach. Poznaliśmy dorsza, mewę śmieszkę, fokę szarą, flądrę i wiele innych. Przy każdym miejscu towarzyszyły nam zabawy ruchowe, zagadki i piosenki. Wysłuchaliśmy również legendy „Dlaczego morze jest słone”.
Z pewnością każdy przedszkolak będzie chciał odwiedzić ten zakątek Polski 😉

Maja Lenarczyk