Wiosna to wspaniała pora roku! Kiedy wychodzi słońce i wreszcie zaczyna być ciepło przedszkolaki wyruszają na spacer po to aby poszukiwać wiosennych darów.
Sowy tym razem skupiły się na mieszkańcach łąki. Na pobliskiej polanie zajęcia rozpoczęliśmy
od zagadek oraz rozpoznania i nazwania owadów pokazanych na ilustracji. Nie zabrakło także ciekawostek dotyczących mieszkańców łąki. Dowiedzieliśmy się przede wszystkim tego,
że mrówki są bardzo silne i mogą podnosić nawet dwadzieścia równych sobie mrówek. Zamieniliśmy się na chwilę w piękne, lekkie motyle które z gracją fruwały po łące, a następnie
w pracowite pszczółki, które swoim specyficznym lataniem informują inne osobniki, o zbliżający się niebezpieczeństwie lub powiadomieniu, że w pobliżu znajduje się jedzenie.
Dzięki lupom, które zabraliśmy z przedszkola, mogliśmy poobserwować małe i większe stworzenia z bliska – to było niesamowite przeżycie 🙂 Nie zabrakło także zabaw z chustą animacyjną, która zawsze wzbudza w przedszkolakach wieeeeele radości 🙂.
Na koniec wstąpiliśmy na pobliski plac zabaw.
To był bardzo miły i intensywny dzień, a do przedszkola wracaliśmy z uśmiechem na buziach 🙂

Joanna Owczarek
Anna Ziółek – Włodarczyk