W ostatnim tygodniu marca gościliśmy w naszym przedszkolu tancerzy baletowych. Przyjechali do nas z prezentacją najpopularniejszych tańców europejskich. Tego dnia dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy:

Tańców narodowych w Unii Europejskiej mamy aż 63. Na jednym spotkaniu nie zdołalibyśmy ich wszystkich poznać, więc tancerze zaprezentowali nam te najciekawsze. Był to polski polonez, czeska polka, francuski kankan, wiedeński walc oraz węgierski czardasz. Każdy z tych tańców był zupełnie inny, ale niezwykle widowiskowy. Dzieci miały okazję wejść na scenę, aby nauczyć się kilku kroków tanecznych. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się polonez, w którym doskonale sprawdziły się dzieci ze starszaków. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się również, co to jest rekwizyt oraz charakterki.

Dzieci zainteresowaniem oglądały wszystkie tańce. Po zakończonym występie próbowały tańczyć w swoich klasach. Spotkania muzyczno-taneczne zawsze przynoszą nam wiele radości.

Ewa Godala