Bohaterem opowiadania jest kameleon Leon, który tak jak jego koledzy i przyjaciele ma swoje marzenia i pasje. Ma także swoje problemy. Największy polega na tym, że Leon nie lubi siebie. Nie akceptuje swojego wyglądu. W pewnym momencie wydaje mu się nawet, że znalazł rozwiązanie, jednak bardzo szybko przekona się, że to tylko pozorne lekarstwo na jego bolączki. Prawdziwym i skutecznym rozwiązaniem problemu Leona jest odkrycie przez niego swoich talentów i wartości przyjaźni. Pomaga mu w tym świerszcz Emil, który nie tylko zachwyca się talentem Leona, ale także przekonuje go, że najpiękniej jest być sobą. Bajka o Leonie jest w pełnym tego słowa znaczeniu bajką terapeutyczną. Pomaga bowiem odkryć klucz do samoakceptacji i szczęścia. Uczy, że w każdym z nas drzemie jakiś potencjał dobra, którym możemy podzielić się z innymi. W zamian otrzymujemy ciepło przyjaźni i także korzystamy
z cudzych zdolności, które ubogacają nasze życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *