W drugiej połowie lutego dzieci z grupy Zajączków cofnęły się w czasie, a to za sprawą tematyki związanej z prehistorycznymi stworzeniami, które żyły wiele milionów lat temu na naszej planecie. Mowa oczywiście o dinozaurach, które od zawsze fascynowały nie tylko dzieci,
ale i dorosłych. Naszym przewodnikiem po tych niezwykłym czasach był Filip, który zna się na dinozaurach jak mało kto🙂 Podczas zajęć dzieci poznały nazwy niektórych dinozaurów oraz ich charakterystykę. Przedszkolaki dowiedziały się też, w jaki sposób wyginęły te niesamowite stworzenia. Zajączki zbudowały szkielet dinozaura, a nawet odcisnęły ślady dinozaurów
w przygotowanej własnoręcznie ciastolinie. Dużo frajdy sprawiła nam zabawa w paleontologów podczas której sami mogliśmy odkopać szczątki tych wspaniałych stworzeń.

Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *