Kolejny dzień to kolejne przygody. Tym razem nasza przygoda z lodową krainą rozpoczęła się od zapoznania  
się z wyglądem globusa oraz kompasu. Dzieci zobaczyły gdzie leży  biegun południowy, Antarktyda, gdzie żyją pingwiny cesarskie. Następnie odnalazły  biegun północny, czyli Arktykę.  Tego dnia poznaliśmy żyjące  tam zwierzęta takie jak: wilk polarny, lis polarny, niedźwiedź polarny, puchacz śnieżny, foka grenlandzka, wół piżmowy, orka, renifer. Oglądaliśmy filmy edukacyjne na temat wybranych zwierząt oraz rozpoznawaliśmy poznane zwierzęta  po głosie. Brzmienie niektórych odgłosów , trochę nas zaskoczyło a innych  trochę wystraszyło 🙂 ale teraz już wiemy jak rozpoznać poznane zwierzęta tylko za pomocą zmysłu słuchu.  
Na koniec dnia, wykonaliśmy pracę plastyczną „Niedźwiedź polarny”, która umieściliśmy na naszej tablicy w szatni. Mamy nadzieję , że się podobała 🙂

Katarzyna Twardowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *