W ostatnich tygodniach głównym tematem u Żuczków była zima i zwierzęta. Rozpoznawaliśmy ptaki, poznawaliśmy podobieństwa i różnice w wyglądzie wybranych ptaków. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób pomagać ptakom,
aby przetrwały zimę. Co jedzą inne zwierzęta zimą, nie tylko ptaki. Tworzyliśmy różnego rodzaju karmniki dla ptaków między innymi z figur geometrycznych, utrwalając przy okazji znajomość poznanych wcześniej figur.
A w ogródku przedszkolnym bawiliśmy się śniegiem, rzucaliśmy się śnieżkami, lepiliśmy bałwana, czy malowaliśmy farbami na śniegu. Zawieszaliśmy także przygotowane przez nas smaczne przysmaki dla ptaszków.
To był czas spędzony na miłej zabawie i w bardzo miłym towarzystwie.

Dorota Żułtowska,
Dagmara Rogóż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *