Na początku czerwca Sowy i Wiewiórki wybrały się na wycieczkę. Było to dla nas niemałe wyzwanie, gdyż podróżowaliśmy komunikacją publiczną. Wszyscy musieli być uważni i ostrożni. Odwiedziliśmy bardzo klimatyczne miejsce – Baśniową Kawiarenkę. Jest to jednocześnie teatr dla dzieci, mała księgarnia i kawiarnia. Starszaki obejrzały ciekawe przedstawienie pt. „Bajka do góry nogami, czyli nieznana przygoda Kapturka”. Historia nieco różniła się od tej, którą kojarzymy. Tutaj wilk chciał być dobry i nie miał ochoty nikogo skrzywdzić. Pojawiło się wiele komicznych scen, w których bohaterowie są kompletnie zagubieni i nie potrafią znaleźć się w nowej sytuacji. Domagają się wręcz, żeby wilk ich pożarł i był zły! Na szczęście wszystko się wyjaśniło. Na koniec dzieci obejrzały pokaz lalek i mogły zobaczyć je z bliska. Jak to w kawiarni – zostaliśmy poczęstowani napojem i ciasteczkiem. To był miły dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *