Jak rozpocząć Nowy Roku, tak by był udany? Wspólnie z naszymi Przedszkolakami postawiliśmy zrobić to „bezpiecznie”. Zaprosiliśmy do naszego przedszkola Funkcjonariuszy Sekcji Społecznej Straży Miejskiej w Łodzi. Funkcjonariusze utrwalili z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w przedszkolu, zabaw w naszym ogrodzie, pobytu w domu, poruszania się w ruchu miejskim i spotkania z nieznajomym. Jedno z zadań dotyczyło również numerów alarmowych
i sposobu prostego zapamiętania numeru 112. Podczas wizyty naszych Gości, dzieci były bardzo uważne i poprawnie odpowiadały na zadawane pytania, bo świetnie pamiętały zasady bezpieczeństwa. Funkcjonariusze byli pod dużym wrażeniem znajomości przez naszych przedszkolaków, bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach losowych.

Najciekawsza była jednak zabawa z Funkcjonariuszami „Auto chodzikami”. Dzieci mogły wcielać się w kierowcę autobusu, karetki pogotowia, samochodu osobowego. Byli również piesi,
a utrudnieniem było poruszanie się po macie oraz stosowanie się do znaków drogowych i świateł dla kierowców i pieszych.
Dzieci bawiły się wyśmienicie, a do tego utrwalały zasad bezpieczeństwa.

Dziękujemy Funkcjonariuszom Straży Miejskiej za cenny i „bezpieczny” czas spędzony wspólnie
z naszymi Przedszkolakami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *