W styczniu naszą grupę odwiedziła babcia Ali. Pani Gosia przyszła do nas,
aby poczytać dzieciom bajki. Pierwszą z nich była książka autorstwa Wioli Wołoszyn
pt: ,, Jano i Wito, różowy rower”. Część słów w tekście została zastąpiona obrazkami,
dzięki czemu dzieci mogły czytać bajkę razem z naszym Gościem. Książka opowiada
o urodzinach jednego z chłopców, który wymarzył sobie niebieski rower, jednak, gdy paczkę dostarcza kurier okazuje się, że jest ona w kolorze różowym, co na początku bardzo martwi głównego bohatera. Autorce jednak bardzo sprytnie udaje się wybrnąć z kwestii różowego koloru. Bajka uczy, że każdy ma prawo lubić każdy kolor, czy to różowy, niebieski czy żółty, niezależnie od tego czy jest się chłopcem czy dziewczynką. 
,,Co zrobi Frania? Asertywność” to kolejna książka, którą przeczytała dzieciom babcia Ali,
której autorką jest Barbary Supeł. Jest to bajka, w której również wszystko dzieje się podczas urodzinowej imprezy. Jednak tym razem chodzi o przekazanie dzieciom, czym jest asertywność. Ponieważ tłem w obu bajkach były urodziny głównych bohaterów, babcia Ali przyniosła dla wszystkich drobne upominki, w postaci balonów, które niewątpliwie stanowią dekoracje każdej urodzinowej imprezy.
Bardzo dziękujemy Pani Gosi za poświęcony czas i zapraszamy ponownie ☺️

Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *