W październiku, z okazji Dnia Drzewa, dzieci z grupy Zajączków i Biedronek wybrały się na wycieczkę do Lasku Widzewskiego. Dzieci poznały budowę drzewa,
jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody.
Przedszkolaki dowiedziały się również jakie wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym zdrowia człowieka. W czasie zabaw badawczych dzieci oglądały drzewa, dotykały kory, zbierały liście. Wspólnie określaliśmy, z jakiego drzewa spadły. Wśród zebranych skarbów znalazły się liście klonu, dębu, brzozy, topoli i jarzębiny. Później wykorzystaliśmy je wszystkie podczas zabaw przy znanych nam piosenkach.
Następnie wybraliśmy się na spacer po Lasku w poszukiwaniu wiewiórek, z których to miejsce słynie. Udało nam się spotkać ich bardzo dużo. Wiewiórki podchodziły do nas licząc na przysmaki, które przedszkolaki specjalnie dla nich przywiozły.
Wypatrywanie i karmienie wiewiórek orzechami sprawiło dzieciom wiele radości.
Zapamiętamy tę wycieczkę na długo. Już nie możemy się doczekać kolejnej wyprawy!

Małgorzata Reksulak
Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *