Jesień już na dobre rozgościła się wśród nas, dlatego Żabki postanowiły nieco bliżej przyjrzeć się jesiennej pogodzie.

Na samym początku rozmawialiśmy trochę o zdrowiu i o tym, jak je zachować podczas jesiennej zmiennej pogody. Dzieci losowały i segregowały ubrania, kompletując strój odpowiedni na jesienne słoty. Podczas zabaw słuchowych rozpoznawaliśmy takie warunki atmosferyczne, jak deszcz, ulewa, burza i wiatr. Dzieci nauczyły się odczytywać symbole pogodowe. Udało nam się także zagrać na instrumentach perkusyjnych przy dźwiękach nowopoznanej piosenki „Pada deszczyk”. Utwór ten był również inspiracją do zabaw matematycznych oraz logopedycznych z wykorzystaniem papierowych kropli deszczu. Udało nam się także wykonać dwa doświadczenia: podczas pierwszego wywoływaliśmy deszcz z pianki do golenia, a podczas drugiego barwiliśmy papier toaletowy przy pomocy z bajkowego deszczu. Udało nam się również pobawić odrobinę z jesiennym wiatrem w ogrodzie przedszkolnym, do czego wykorzystaliśmy chustę animacyjną oraz liście. Te ostatnie posłużyły nam również do stworzenia barwnych jesiennych szaszłyków.

Jesień może naprawdę być kolorowa i ciekawa, jeśli tylko posiada się odrobinę wyobraźni i dobrego nastroju

Ewa Godala

Maja Lenarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *