20 listopada przypada bardzo ważne święto, a mianowicie Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W związku z tak ważnym wydarzeniem trzeci tydzień listopada poświęciliśmy na rozmowy z dziećmi na temat ich praw, ale i obowiązków. Głównym celem było uświadomienie dzieciom, iż posiadają prawo do miłości, tajemnicy, szacunku, własności, troski
o zdrowie i bezpieczeństwo, pomocy ze strony drugiego człowieka oraz prawo do wyrażania swoich myśli i uczuć. Dodatkowo Misie przypomniały sobie jakie mają obowiązki. Dzieci dowiedziały się kim jest dyżurny i pełniły na zmianę funkcję dyżurnego od książek, zabawek, łazienki, krzesełek… Ze wszystkimi zadaniami przedszkolaki poradziły sobie doskonale, a dodatkowo Misie wiedzą już jak wiele praw posiadają. 

Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *