W tym tygodniu rozmawialiśmy między innymi o jesiennej pogodzie, która jak dobrze wiemy, nie zawsze rozpieszcza nas słońcem :). W związku z powyższym, bardzo często przydaje się nam parasol. Dzisiaj w przedszkolu bawiliśmy się kolorowymi parasolami, które najpierw musieliśmy posegregować na małe i duże. Następnie, tworzyliśmy pary według schematu: mały parasol – duży parasol, dzieliliśmy na sylaby wierszyk poprzez rytmiczne wyklaskiwanie, wystukiwanie
o kolana, wytupywanie jego słów, przyklejaliśmy kropelki deszczu pod odpowiednimi chmurkami, oczywiście
w odpowiedniej liczbie. Wybraliśmy się także na jesienny spacer po deszczu i robiliśmy rytmiczne „chlapu, chlap”,
a na koniec pobawiliśmy się w jesienny wietrzyk, który rozdmuchuje kropelki deszczu po świecie. Właściwie to jesień
nie jest taka zła :).

Aneta Czaplińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *