W środę, 17 stycznia obchodzimy międzynarodowy Dzień Kota. Głównym przesłaniem tego święta jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów. W grupie Misiów postawiliśmy, że spędzimy ten czas wyjątkowo. Przedszkolaki miały przygotowane kocie stylizacje, w których spędziły cały dzień. Na początku dzieci oglądały zdjęcia kotów, opisywały ich wygląd oraz poznawały ich zwyczaje. Misie dowiedziały się też, w jaki sposób należy dbać o te przemiłe zwierzęta. Dzieci wspólnie śpiewały piosenki o kotkach, brały udział w różnych konkursach,
jak np; picie mleczka przez słomkę czy nawlekanie włóczki na czas. Dużą radość sprawiła dzieciom zabawa w teatrzyk
z wykorzystaniem wiersza Czesława Janczarskiego ,,Chory kotek” oraz udział w zabawie muzyczno – ruchowej ,,Uciekaj myszko do dziury”. Przedszkolaki zgadywały też z jakich bajek są koty przedstawione na ilustracjach,
a na koniec wykonały kotki z płyt CD. 

Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *