W pierwszym tygodniu lutego grupa wiewiórek rozpoczęła  kilkudniową przygodę z lodową krainą.  

Na początek dzieci wysłuchały bajki pt. „Trzy pingwiny” B. Woronowa i odpowiedziały na kolejne pytania.
(Kto był bohaterem wiersza? Jak nazywały się pingwiny? Jak spędzały czas? Co wydarzyło się podczas połowu ryb?
Jak czuły się pingwiny po kłótni? Jak pingwinki mogły się zachować aby uniknąć kłótni? Czy warto się kłócić?). Po zakończeniu rozmowy i wyciągnięciu wniosków z zachowań  bohaterów , przystąpiliśmy do dalszej części zajęć.
Kolejny punkt naszych zajęć to zabawa ruchowa – „Pingwiny wędrują po Antarktydzie” do piosenki „Pingwinki”,
podczas tej zabawy wcieliliśmy się w rolę pingwinów co dało nam wiele radości.  Po krótkiej wędrówce czekała na nas kolejna przygoda- „Tajemnicze kry”.  Tajemnicze, ponieważ pod każdą z nich ukrywała się ciekawostka
o pingwinach.  Zanim jednak odkryliśmy  nasze tajemnicze kry czekały na nas kolejne zadania: ułożyć papierowe 
 kry lodowe od największej do najmniejszej , odczytać  ułożone hasło PINGWIN oraz pokonać wyznaczoną trasę przeskakując z kry na krę. To zadanie wymagało od nas uwagi i koncentracji, bo kry jak to kry oprócz tego, że niektóre
z nich są małe to jeszcze potrafią się przesuwać ale daliśmy radę J W taki oto sposób minął nam wspólnie spędzony dzień,  po którym wiemy już jak wyglądają różne gatunki pingwinów i jakie mają zwyczaje.
Ciekawe co nas czeka w kolejnej części naszej przygody z lodową krainą 🙂

Katarzyna Twardowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *