W grudniu dzieci z grupy Misiów omawiały kolejny temat z programu ,,Czyściochowe przedszkole”.
Tym razem rozmawialiśmy o higienie nosa. Przedszkolaki dowiedziały się, że nos służy nie tylko do wąchania, ale jest też naszym naturalnym filtrem powietrza. Podczas zajęć Misie dowiedziały się, że zapachy dzielimy na przyjemne
i nieprzyjemne, uczyły się prawidłowej techniki czyszczenia nosa, oraz dowiedziały się w jaki sposób podczas kichania rozprzestrzeniają się wirusy, bakterie i zarazki. Dzieci poznały też zasady Świnki Zakatarzynki, które brzmią następująco:

Gdy coś przeszkadza w nosie, chusteczkę użyj proszę
Wirusów chcę się pozbyć w mig, dlatego chustkę wyrzucam do śmietnika – cyk
W czasie kichania łokieć służy do nosa zasłaniania.


Na koniec wspólnie przygotowaliśmy z mąki, wody, oleju i brokatu masę sensoryczną tzw. ,,Glutozę” i wszyscy już wiemy, że tylko takim rodzajem ,,glutków” wypada się bawić. 

Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *