W pierwszym tygodniu grudnia w grupie wiewiórek rozmawialiśmy o tym , jak wyglądał świat przed milionami lat. Dzieci wysłuchały informacji  na temat wulkanów i zwierząt, które jako pierwsze pojawiły się na ziemi.  Przedszkolaki  dowiedziały się na czym polega praca archeologa. Wspólnie bawiliśmy się  w odnajdywanie ukrytych w  piasku skamieniałości. Następnie przeprowadziliśmy doświadczenie – „Wybuch wulkanu”. 
 W tym tygodniu  zapoznaliśmy się również z wyglądem wybranych dinozaurów. Porównywaliśmy ich wygląd
i zastanawialiśmy się w jaki sposób dinozaury wykorzystują swoją budowę ciała do przetrwania.   Dowiedzieliśmy się również  , które z nich  są roślinożerne a które mięsożerne. Rozmawialiśmy także  o tym dlaczego dinozaury wyginęły. Poza tym wspólnie stworzyliśmy pracę plastyczną , która polegała na przekształceniu odciśniętej dłoni w dinozaura. Temat dinozaurów bardzo nas zaciekawił i zainspirował do kreatywnej pracy.  

Katarzyna Twardowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *