W minionym tygodniu grupa Sów omawiała ostatni temat z projektu „Czyścioszkowe Przedszkole”.
Dotyczył on korzystania z toalety. Wspólnie przypomnieliśmy się sobie jak wygląda układ pokarmowy człowieka i jaką drogę przechodzi jedzenie od momentu włożenia go do ust aż do wydalenia. Sowy jako 6- latki wiedzą jak należy zachować się w toalecie i potrafią wytrzeć pupę po jej skorzystaniu. By nauczyć się koncentracji i delikatności bawiliśmy się papierem toaletowym. Zadaniem dzieci było owinąć nim kilka osób z grupy, tworząc mumię.
Śmiechu i zabawy było co nie miara!
Aby każdy zapamiętał jak ważne jest mycie rąk zrobiliśmy eksperyment z wykorzystaniem farb. Wybranym osobom malowaliśmy dłoń na wewnętrznej stronie. Dzieci musiały uścisnąć dłoń jak największej liczbie osób.
Następnie obserwowaliśmy ile kolorów się na nich znalazło. Wspólnie ustaliliśmy, że zabawa pokazuje jak z rąk do rąk przekazywane są bakterie i jak ważne jest dokładne mycie dłoni. Dzieci dowiedziały się również jak zachowywać się
w toalecie publicznej i dlaczego powinniśmy jak najmniej dotykać znajdujących się tam elementów wyposażenia. Kolejnym zadaniem było zaprojektowanie postaci, które są ich wyobrażeniem bakterii. Dzieci miały do wykorzystania rolki od papieru, kolorowe kartony oraz pomocnicze elementy komiksowe.
Przedszkolaki wykazały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Wspólnie stworzyliśmy wystawę wirusów 🙂 
Na koniec omawialiśmy symbole przedstawiające zasady korzystania z toalety.
Dzieci otrzymały naklejki za udział w zajęciach.

Maja Lenarczyk,
Małgorzata Reksulak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *