W ubiegłym tygodniu, ze względu na rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, rozmawialiśmy właśnie na jej temat. Na początku odbyliśmy podróż po Polsce, słuchając piosenki i oglądając fotografie, które nawiązywały do treści utworu. Mieliśmy okazję obejrzeć krajobrazy gór, jezior, morza, a także polskiej wsi oraz miasta. Wspólnie uzgodniliśmy, że nasza Polska to niezwykle piękny kraj 🙂
Następnie poznaliśmy historię godła Polski, biorąc udział w zabawie ruchowej, która sprawiła nam wiele radości.
Już wiemy dlaczego to właśnie orzeł widnieje na herbie naszego państwa.
Biedronki dowiedziały się, że najdłuższą rzeką w Polsce jest Wisła. Wybraliśmy się więc na spacer wiślanym szlakiem. Gdy dzieci dotarły na sam koniec rzeki, rzucały kostką i zbierały tyle kasztanów ile wypadło oczek na kostce. Przedszkolaki doskonale wiedzą, że polskie symbole to: biało czerwona flaga, biały orzeł na czerwony tle, czyli godło, oraz hymn Polski.
Bardzo się cieszymy, że mieszkamy w tak pięknym kraju 🙂

Joanna Owczarek,
Aneta Czaplińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *