W minionym tygodniu Sowy i Wiewiórki zajęły się tematem zawodów. Przyjrzeliśmy się bliżej pracy policjanta, lekarza, aktora, fryzjera, malarza i wiele innych. Rozpoznawaliśmy ich atrybuty i odpowiednio dopasowywaliśmy do właścicieli. Dzieci zrozumiały co to jest praca i czym powinny sugerować się przy jej wyborze. Starszaki chętnie opowiadały kim chciałyby zostać w przyszłości. Nie mogliśmy zapomnieć o ważnym zawodzie strażaka, który przyczynia się do ratowania ludzkiego życia. Stworzyliśmy jego postać z czerwonej kredki i farby co przyniosło nam dużo śmiechu. W formie zabawy muzyczno-ruchowej naśladowaliśmy czynności, które wykonuje na codzień.  Zaprojektowaliśmy także kucharzy z rolek od papieru. Dzieci na koniec obejrzały film edukacyjny o dawnych zawodach i poznały ich funkcje. To był bardzo ciekawy tydzień. 

Maja Lenarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *