W czwartek 9 lutego dzieci z grupy Zajączków i Wiewiórek wybrały się do Baśniowej Kawiarenki na spektakl pod tytułem ,,Lokomotywa, podróż z Julianem Tuwimem”. Jak wskazuje sam tytuł przedstawienie powstało w oparciu o poezję Juliana Tuwima. Jeden z najbardziej znanych wierszy ,,Lokomotywa” stał się motorem tej teatralnej podróży. Głównymi bohaterami była zabawna para, energiczna, trochę nerwowa żona i jej podporządkowany, nieco powolniejszy mąż. Małżonkowie wybierają się na wakacje i spóźniają się na pociąg, co pozwala im wybrać się
w zupełnie inną, trochę zwariowaną podróż, w świat poezji. Podczas spektaklu dzieci usłyszały kilka znanych wierszy naszego wieszcza, między innymi ,,Okulary”, ,,List do dzieci”, ,,Spóźniony słowik”. Na koniec przedszkolaki wzięły udział w inscenizacji ,,Rzepki”, co wywołało dużo uśmiechu. Podczas naszej wizyty zostaliśmy też poczęstowani pysznym soczkiem truskawkowym i ciasteczkami, mniam🙂

Karolina Janowska
Dorota Żułtowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *