Miniony tydzień rozpoczęliśmy poznawaniem zawodów, ich atrybutów oraz o tym jak bardzo ważną rolę odgrywają w naszym życiu. Dowiedzieliśmy się kim są z zawodu nasi rodzice, a także kim chcielibyśmy zostać w przyszłości. Mamy nadzieję, że się wszystko spełni. Wykonaliśmy pracę plastyczną- fryzjera. Poznaliśmy także zawody, które wykonują nasze panie z przedszkola. Odbyła się wycieczka po przedszkolu w celu poznania specyfiki prac pań w przedszkolu.
Nie zapomnieliśmy również o panu Waldku. Odwiedziliśmy gabinet pani dyrektor,
pani intendentki i wicedyrektor. Pani Beatka, która zajmuje się żywieniem, zamawianiem produktów potrzebnych do przygotowywania śniadań i obiadów oraz układaniem jadłospisów, pokazała nam jak wygląda przygotowywanie takiego jadłospisu. Kolejnym punktem odwiedzin stała się kuchnia. Tam królują nasz panie kucharki : pani Ela i Ola, które opowiedziały dzieciom
o swojej pracy i pokazały najciekawsze urządzenia i przyrządy kuchenne. Jak się okazało – są one dużo, dużo większe niż te, które dzieci mają w domu.

Na końcu naszej wycieczki spotkaliśmy się z paniami, które dbają o porządek w całym przedszkolu. Są niezastąpione w poszukiwaniu zgubionych rzeczy jak i zabieraniu nas na dyżury, które bardzo lubimy.

Wycieczka po przedszkolu bardzo się dzieciom podobała, poznaliśmy kilka zawodów – najbliższych dzieciom, bo związanych właśnie z przedszkolem.

Dorota Żułtowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *