W drugim tygodniu stycznia dzieci z grupy Sów rozmawiały o życiu zwierząt w okresie zimowym. Dzieci utrwaliły nazwy ptaków, które odlatują na zimę do ciepłych krajów oraz przypomniały sobie nazwy tych, które pozostają u nas w czasie zimy. Dzieci dowiedziały się jakie są ich przysmaki oraz czym nie należy dokarmiać ptaków w czasie panującej zimy.  
Na zajęciach dzieci wysłuchały ciekawostek o omawianych zwierzętach, nazywały ptaki, przeliczały je, tworzyły zbiory, rozwiązywały zagadki. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczna „Ptaki w karmniku”. 

Nasze Sowy wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków i należy im pomagać.  Gdy za oknem śnieg, pamiętamy
o ich dokarmianiu w ogrodzie przedszkolnym. 

Małgorzata Reksulak,
Maja Lenarczyk 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *