Bliski i równoprawny związek pomiędzy osobami, którego nieodłącznymi elementami są: uprzejmość, życzliwość, sympatia, szczerość, zaufanie, gotowość do niesienia pomocy oraz dążenie do przebywania razem i czerpania z tego przyjemności to PRZYJAŹŃ. W listopadzie realizowaliśmy zadania z modułu II, który dotyczy tego pięknego pojęcia. Podczas codziennych zajęć przedszkolaki dowiedziały się na czym polega prawdziwa przyjaźń oraz, co znaczą słowa ,,Przyjaciel to prawdziwy skarb”. Dzieci układały własne baśnie o prawdziwym przyjacielu wykonując przy tym samodzielnie ilustracje, a dzięki czytanym utworom literackim dowiedziały się, co to znaczy: szacunek, wierność i tolerancja. Podczas realizacji tematu nie zabrakło też zabaw z okazji Dnia Postaci z Bajek, który obchodzony był we wszystkich grupach i sprawił przedszkolakom wiele radości. W tym dniu nie zabrakło też głośnego czytania najpopularniejszych bajek. Przedszkolaki brały też udział w zajęciach warsztatowych podczas których tematem były Prawa Dziecka. Przedszkolaki poznały też jedną z dobranocek z dawnych lat, a mianowicie ,,Bajkę o Kubusiu Puchatku”, która mówi o tym, że mimo że każdy z bohaterów jest inny, każdy ma wady i zalety to i tak mogą na siebie liczy, bo są prawdziwymi przyjaciółmi. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *